Jak chronić dom przed owadami

Jak chronić dom przed owadami

Lato to wspaniały sezon, na który wszyscy z niecierpliwością czekają. Niestety przynosi ze sobą irytującą plagę: owady.
Ale czy są jakieś naturalne środki, aby się przed tym chronić? Przyjrzyjmy się temu, co jest dostępne.

Nie trzeba dodawać, że moskitiery są darem niebios. Niemniej jednak komary i inne owady zakłócają nasz cenny sen.

Komary nie tolerują silnych zapachów, takich jak cytronella, lawenda, geranium, cytryna czy ocet. Oznacza to, że te zapachy je odpychają.

Jeśli więc po prostu położysz na parapecie naszynie z wodą, do którego dodasz kilka łyżek octu lub soku z cytryny, może okazać się to dobrym rozwiązaniem. Mżesz również użyć małych naczyń, w których mieszasz wodę z cytronellą lub lawendą.

Pomocne mogą być również odpowiednie rośliny na parapecie. Wiele owadów, w tym komary i komary, nienawidzi zapachu pelargonii.

Dla miłośników świec: wlej kilka kropli oleju neem lub citronelli do świecy, która już się trochę wypaliła i zapal ją. W ten sposób wydobędziesz przyjemny dla Ciebie, ale dla owadów bardzo nieprzyjemny zapach, który je odstrasza. Znajdź odpowiednią lokalizację dla świecy. Powinnna znajdować się przy progu okna lub drzwi, tak aby tworzyła naturalną barierę, a nie w samym pomieszczeniu, w przeciwnym razie zapach rozprzestrzenia się za dużo i efekt nie występuje.

Innym sposobem, znanym z czasów babci jest połowa cebuli, posypana goździkami, a następnie umieszczona w pokoju. Wypróbuj, jeśli nie przeszkadza ci zapach goździków. Pamiętaj również, że sok z cebuli jest bardzo przydatny przy ukąszeniach owadów, ponieważ łagodzi obrzęki i pieczenie.

Możesz także zrobić napar z mięty i bazylii. Nawiasem mówiąc, można go również użyć jako ochrony, po prostu nakładając go na skórę. Wziąć łącznie 15 liści bazylii i mięty (można też dodać pietruszkę), dodać do 100 ml wody i zagotować całość. Po schłodzeniu wyjąć liście i przechowywać bulion w lodówce.