Jak najlepiej wyczyścić łazienkę?

Jak najlepiej wyczyścić łazienkę?

Sprzątanie jest dla większości bardziej irytujące niż sprawia radość. Aby na dłużej móc cieszyć się czystością, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Dzisiaj: łazienka.

Łazienka jest w każdym domu lub mieszkaniu często używana. Jest to również obszar wilgotny, więc higiena i czystość są bardzo ważne.

Niestety optyczna czystość nie trwa za długo. Niemal natychmiast pojawiają się znowu pierwsze plamy kamienne - łazienka wydaje się zabrudzona i niechlujna.

Na co zwrócić uwagę

W łazience umywalka, prysznic, wanna i WC są używane kilka razy dziennie. Czystość i higiena powinny stać na pierwszym miejscu. Zazwyczaj nie wystarczy posprzątać raz w tygodni - zwłaszcza jeśli ma byc wizualnie czysto. Prostym środkiem do osiągnięcia tego celu jest wytarcie do sucha prysznicu, wanny i umywalki. Zaletą jest to, że trwa tylko minutę lub dwie, ale ma wielki wpływ. Zarazki potrzebują wilgotnego środowiska do rozmnażania. Jeśli wytrzemy te miejsca do sucha, będzie to niemożliwe. Ponadto łazienka będzie dużej się świeciła, ponieważ znajduje się w niej mniej kamienia.

Lustro

Niestety lustro często jest zabrudzone poprzez mycie rąk, zębów i stylizowanie włosów. Para wodna osiada na lustrze, poprzez powstają matowe plamy. Czy łazienka wydaje się czysta, zależy w dużej mierze od lustra. Dlatego należy go regularnie czyścić ściereczką z mikrofibry.

Ocet jest świetny!

W wilgotnych pomieszczeniach środek do czyszczenia z octem może bardzo pomóc: ułatwi sprzątanie. Po pierwsze jest tańszy i nie ma chemii. Po drugie jest uniwersalną bronią przeciwko kamieniowi i osadom. Ponadto ocet zabija także bakterie.

Sitko w odpływie

Zwykłe, plastikowe sitko w odpływie pochwyci wszystkie włosy. Tuż po kąpieli wystarczy wytrzeć sitko ręcznikiem papierowym, a odpływ nie zatka szybko.

System dla oszczędności czasu

Teraz wiemy, w jaki sposób nasza łazienka dłużej pozostanie czysta. A jak skrócić czas sprzątania? Tego można dokonać za pomocą systemu. Zachowajmy ta samą kolejność sprzątania, wtedy nie musimy martwić się, że coś pominiemy. Jeśli środki czyszczące także ciągle znajdują się w tym samym miejscu, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej czasu. Oto rutyna, które proponujemy:

  • Nalej żelu czyszczącego do toalety i pozostaw na jakiś czas.
  • Odstaw wszystko, co przeszkadza w czyszczeniu (kosz, waga itd.)
  • Środkiem czyszczącym z octem lub cytryną i ściereczką z mikrofibry umyj umywalkę, prysznic, wannę, armatury, drzwi prysznicowe i płytki. Zasłony prysznicowe powinny być prane w pralce raz w miesiącu. Wyczyść także odpływy.
  • Następnie odkurz półki i wyrzuć puste butelki i opakowania.
  • Środkiem czyszczącym do szkła i czystą szmatką wyczyść lustro.
  • Teraz powróć do toalety. Wyczyść wewnątrz szczotką. Także wyczyść powierzchnię na zewnątrz. (Uwaga: W tym celu użyć ścierki, która trzeba wyprać w najwyższej temperaturze i nie może być już używana.) Potem spuść wodę.
  • Teraz odkurzyć podłogę i przetrzeć na mokro.
  • Jeżeli podłoga jest sucha, postawić wyniesione rzeczy na swoje miejsce. Gotowe.