Biopuro

Biopuro

Produkty Biopuro są stężone: receptura składników jest tak zaplanowana, że wystarczy niewielka ilość produktu, by otrzymać jak największą higienę i czystość.

Wszystkie produkty Biiopuro posiadają certyfikat AIAB (= Włoskie Stowarzyszenie Rolnictwa Ekologicznego). To gwarantuje wykorzystanie surowców roślinnych i materiałów organicznych, szybkią, łatwą i kompletną biodegradację i zdrowy i bezpieczny produkt dla tych, którzy go używają. Biopuro jest wytwarzany w laboratorium, w którym nie stosuje się składników pochodzenia zwierzęcego. Produkty są wytwarzane "cruelty free", tzn. nie testowano produktów na zwierzętach.

Wszystkie produkty Biopuro są:

  • wegańskie
  • hipoalergiczny
  • przebadane dermatologicznie
  • badane na obecność metali ciężkich (nikiel, chrom, kobalt), które w coraz większym stopniu powodują alergie i zapalenia

Szczególne dobranie składników i skuteczność jest oznaczone na opakowaniu. Butelki produktów Biopuro są z innowacyjnego bioplastiku, który składa się z odnawialnej i naturalnej trzciny cukrowej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych tworzyw sztucznych ten nowy bioplastik nie składa się z ropy naftowej, lecz z etanolu, który pochodzi z trzciny cukrowej. Rezultatem jest materiał o takich samych cechach technicznych i wyglądzie polietylenu, ale z wieloma dodatkowymi zaletami:

  1. Jest długotrwały: trzcina cukrowa potrzebna do produkcji bioplastiku pochodzi z gospodarstw rolnych, które spełniają najwyższe standardy trwałości. Gospodarstwa są certyfikowane przez Bonsucro, która jest niedochodową organizacją międzynarodową, która nadzoruje zachowanie różnorodności biologicznej, ochronę zasobów wodnych i sprawiedliwość społeczną dla pracowników.
  2. Jest odnawialny: bioplastik z etanolu pochodzi z trzciny cukrowej, która została wyprodukowana w Brazylii bez użycia organizmów genetycznie zmodyfikowanych. Jest odnawialnym surowcem.
  3. Redukcja emisji gazów cieplarnianych: Z każdym cyklem wzrostu trzcina cukrowa cykl wzrostu wiąże CO2 z atmosfery i przyczynia się do ograniczenia negatywnych skutków emisji gazów cieplarnianych.
  4. Jest w 100% recyklingowana: bioplastiki mogą być recyklingowane w tym samym łańcuchu recyklingu jak tradycyjne z tworzywa sztucznego, która pochodzą z ropy naftowej. Oznacza to: mniej CO2, mniejsze zużycie zasobów, długotrwałość, taka sama jakość.

Na co czekasz? Odkryj w naszym sklepie ekologiczne i długiotrwałe produkty Biopuro i zrób wiosenne porządki w sposób przyjazny dla środowiska.